Warning: Declaration of Walker_Comment2::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/goddessb/domains/snowschool.lt/public_html/wp-content/themes/BlueStyle Snowschool 2/functions.php on line 149

Warning: Declaration of Walker_Comment2::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/goddessb/domains/snowschool.lt/public_html/wp-content/themes/BlueStyle Snowschool 2/functions.php on line 149

Warning: Declaration of Walker_Comment2::start_el(&$output, $comment, $depth, $args) should be compatible with Walker::start_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array, $current_object_id = 0) in /home/goddessb/domains/snowschool.lt/public_html/wp-content/themes/BlueStyle Snowschool 2/functions.php on line 149

Warning: Declaration of Walker_Comment2::end_el(&$output, $comment, $depth, $args) should be compatible with Walker::end_el(&$output, $object, $depth = 0, $args = Array) in /home/goddessb/domains/snowschool.lt/public_html/wp-content/themes/BlueStyle Snowschool 2/functions.php on line 149

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/goddessb/domains/snowschool.lt/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601
FIS Taisyklės - Snowschool

FIS taisyklės

Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) parengė 10 pagrindinių ir labai paprastų slidinėjimo taisyklių, kurios galioja visuose slidinėjimo centruose visame pasaulyje. Vadovavimasis jomis apsaugos ne tik Jus bet ir aplinkinius.

1. Dėmesys ir pagarba aplinkiniams. Kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas turi elgtis taip, kad dėl jo veiksmų nekiltų pavojus aplinkiniams.

2. Greičio ir važiavimo krypties kontrolė. Kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas įvertinęs asmeninius įgūdžius, šlaito būklę, oro sąlygas ir kitus aplinkos faktorius turi iš anksto pasirinkti judėjimo kryptį bei nuolat kontroliuoti greitį.

3. Krypties pasirinkimas. Kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas “atvažiuojantis” iš galo ir matantis prieš save kitus “eismo dalyvius” yra atsakingas už jų apvažiavimą saugiu atstumu, kad būtų galima išvengti susidūrimo.

4. Lenkimas. Kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas gali lenkti priešais jį esantį “eismo dalyvį” iš dešinės, iš kairės, iš viršaus ir iš apačios, tačiau lenkdamas turi numatyti, jog lenkimo metu tarp jo ir lenkiamojo butų saugus atstumas.

5. Atidus “įvažiavimas” į trasą, šlaito kirtimas. Kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas, prieš pradedant važiavimą ar kertant šlaitą, privalo pasižiūrėti į viršų ir apačią ir įsitikinti, jog jo įvažiavimas/kirtimas niekam nesukels pavojaus. Šį taisyklė galioja visose slidinėjimo trasos atkarpose ar pradedant nuo viršaus, ar trumpam sustojus jos viduryje, ar sustojus jos apačioje ir norint pajudėti į šoną.

6. Sustojimas. Sustoti tam neskirtose vietose draudžiama, nes tai kelia tiesioginę grėsmę visų saugumui, ypač vietose kur yra blogas matomumas (pvz. posūkyje) ar ten kur “eismo dalyviai” išvysto didelį greiti. Jei nukritote, stenkitės kaip galima greičiau pasitraukti nuo “važiuojamosios” dalies į trasos kraštą, tačiau tai darant nepamirškite apie 3, 4 ir 5 punktus.

7. Kopimas ir nusileidimas pėsčiomis. Kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas kopdamas ar leisdamasis pėsčiomis privalo tai daryti TIK trasos pakraščiu nesukeldamas pavojaus kitiems. Kilti pėsčiomis trasos viduriu – draudžiama.

8. Ženklinimo stebėjimas. Kaip kelyje taip ir slidinėjimo trasose yra nemažai ženklų, į kuriuos privaloma atkreipti dėmesį. Šių ženklų nepaisymas gali baigtis Jūsų išprašymu iš slidinėjimo trasos, nelaimingu atsitikimu ar… aišku kuo, ane?

 9. Pirmoji pagalba. Atsitikus nelaimingam įvykiui kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas privalo padėti nukentėjusiam (būtų puiku jei mokėtumėte suteikti pirmąją pagalbą), iškviesti greitąją pagalbą bei nedelsiant informuoti trasos personalą.

10. Tapatybės nustatymas, nelaimingo įvyko paliudijimas. Kiekvienas snieglentininkas ar slidininkas tapęs nelaimingo įvyko liudininku, nepriklausomai nuo to ar jis kaltas ar ne, ar tiesiog važiavo pro šalį ir viską matė, privalo rašytine forma duoti paliudijimus, papildomai nurodydamas savo vardą, pavardę, kontaktinį telefono nr. ir adresą.

Patikėkite, šios taisyklės ne šiaip sau sukurtos. Jos tikrai gelbsti gyvybę =)